Russian Hebrew


הגיינה וקישוט השן

סקייס

מה הוא סקייס? האם כדאי לעשות את זה?
כבר לפני אלף שנה אינדיאנים משבט מאיה קישטו את עצמם – הם חתכו שיניים ועל מה שנשאר הם היו שמים קישוטים ממסמרים מברקים, ג'ייד, טורקיז, אדום וכו'. האם הם חשבו פעם שיהיו מייסדי אופנה במאה ה-21? היום קישוטי שיניים (סקיים) זה אפנתי. סקייסים הם אבנים קטנות, שטוחות וקלות המיוצרות במיוחד כדי לקשט שיניים. הן יכולות להיות בכל מיני צורות – אגל, כוכבית, נחש, סהט, סמיילי וכו'

צחצוח שינייםסקייסים נדבקים על זגוגית השן בעזרת חומר חזק במיוחד. התקנת יהלום בשיניים היא קלה מאוד ואינה לוקחת הרבה זמן. לפני הפרוצדורה מצחצחים את פני שטח השן באופן מקצועי. פני שטח השן צריכים להיות נקיים לגמרי ורק אחר כך הם מקושטים בסקייס. פרוצדורה הזאת אינה מזיקה ובטוחה לגמרי. סקייס נדבק על פני שטח זגוגית השן ללא שום הכנות שעלולות להזיק לשן בריאה. חוץ מזה סקייס יכול להביא פתרון למספר בעיות, למשל הוא מסוגל להסוות זגוגית פגומה, סדק על השן או סתימה כהה. לאחר הסרת סקייס זגוגית השן נשארת בריאה וחלקה.
אך בכל זאת הסקייס הוא גוף זר בפה ולכן נדרש זמן כדי להתרגל אליו. בדרך כלל מרגישים אותו על השן בערך כמה שעות ואחר כך מתרגלים אליו לגמרי. סקייסים עשויים מאבני חן כמו ספיר, יהלום או אדום. אולם טוב יותר להדביק אבן חן באופן יותר חזק, לכן בדרך כלל מכניסים אותן לתוך הכתרים כדי לשמור על שלמות הרקמה, אז היא יכולה להישאר בפה יותר משנה. ניתן להוריד קישוטים משיניים  בעזרת כל מכשיר נייד. אם אתם מצחצחים שיניים בקביעות - רובד לא יצטבר תחת הסקייס והוא יחזיק מעמד בערך שנה או שנתיים.

צחצוח שיניים
שמירה על צחצוח השיניים נכון, זה הדבר החשוב ביותר לצורכי בריאות השיניים. ניקיון שיניים נכון מונע מחיידקים להישמר בפה, ומונע בכך היווצרות של עששת , זיהומים ודלקות חניכיים. כמו כן, הוא מאפשר לשמור על שיניים בריאות וריח נעים מהפה.
תהליך ניקיון השיניים ושמירתן בריאות, הוא תהליך שיש לבצע אותו ביסודיות ממספר מקורות שונים, ולא פחות חשוב, להתחיל בו כבר מגיל צעיר. כל ילד צריך ללמוד, שעליו לצחצח שיניים פעמיים ביום, ובמיוחד לפני שהוא הולך לישון בלילה ואחרי שהוא קם מהשינה בבוקר.
צחצוח שיניים נכון:
1. הנחיות כלליות
2. צחצח בעדינות
3. להחזיק את מברשת השיניים בעדינות
4. להשתמש במברשת שיניים ובמשחת שיניים המותאמת במיוחד לך, בהתאם להמלצות הצוות המטפל
5. לשים כמות קטנה של משחת השיניים, כגודל אפונה
6. חשוב לשמור על סדר,על מנת לא לשכוח לצחצח את כל המשטחים של השן בכל אחת מהלסתות

יהלום בשן קדמי,יהלום בשיניים,לשיניים קישוטים

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה