Russian Hebrew


הלבנת שיניים


צבע השיניים בעת בקיעתן עלול להיות מושפע מגורמים שונים במהלך היווצרות השיניים. תקופת היווצרות השיניים מתחילה בסוף התקופה העוברית ונמשכת עד גיל 18. אחד הגורמים המשפיעים על צבען של השיניים הוא נטילת תרופות מסוימות כגון אנטיביוטיקה על ידי האם במהלך ההריון או ההנקה. תרופות אלה עשויות להוביל לצביעה של השן בדרגות שונות של חומרה. גם מחלות חום חריפות במהלך הילדות עלולות לפגוע בשיניים הנוצרת בשלב זה של התפתחות.
צבע השן מושפע משני אלמנטים המרכיבים אותה - זגוגית השן (או אמייל השן) ודנטין. הדנטין הוא השכבה הפנימית של השן וצבעו צהוב כהה. הזגוגית המצפה אותו צבעה לבן המאפשר חדירת אור אך אינו שקוף לגמרי. כאשר שכבת הזגוגית עבה, פחות צבע צהוב משכבת הדנטין חודר דרכה, והשן נראית לבנה יותר.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים מקצועית כוללת שני סוגים: הלבנה במרפאה והלבנה ביתית באמצעות סד לילה. בכל השיטות ניתן להלבין את השיניים ב-2-3 דרגות מצבען לפני ההלבנה.
הלבנת שיניים ביתית - נעשית באמצעות סד הלבנה אשר ממולא בחומר מלבין. הרכבת הסד יכולה להתבצע הן במהלך היום והן במהלך הלילה לאורך תקופה של 2-3 שבועות. סימני הלבנה ראשונים מופיעים לאחר 4-5 ימים ומתגברים עם התקדמות הטיפול. תוצאות ההלבנה יכולות להישמר לאורך זמן ממושך. ניתן לשמור על יציבות ההלבנה באמצעות חזרה קצרה על התהליך כל 6 חודשים.
הלבנת שיניים במרפאה - היא השיטה הנפוצה ביותר המתבצעת במרפאת רופא השיניים ותחת השגחתו. טיפול מסוג זה אורך כשעתיים וכולל שימוש בחומר הלבנה מרוכז בשילוב עם אמצעי מזרז תהליכים כגון: קרינה אולטא-סגולה, קרינת לייזר, חום וחומרים כימיים. הטיפול אינו כואב ואינו דורש שימוש בחומרים מאלחשים.
ההבחנה העיקרית בין שתי השיטות היא במשך הטיפול ולא במידת יעילותן.

רופאי שיניים בכל רחבי העולם ממליצים על הלבנת שיניים ביתית.
ההלבנה בתנאים ביתיים היא הלבנה עם שימוש בסד הלבנה אישי. אין צורך להגיע למרפאת רופא השיניים, התהליך מתבצע בשלמותו בביתו של המטופל. באפשרותו של המטופל להלבין שיניים בכל עת הנוחה לו – תוך כדי עבודה, שינה או צפייה בטלוויזיה.
ההלבנה הביתית יעילה ביותר במקרים בהם מופיעים על השיניים כתמים חומים ואפורים.
כיצד ניתן להלבין שיניים בתנאים ביתיים?
הלבנת השיניים הביתית נוחה בהרבה ממה שאנשים עשויים לתארים לעצמם. התהליך קל ופשוט בעקבות שימוש עצמי בסד הלבנה. הסד מיוצר ומותאם לכל מטופל באופן אישי על בסיס מידות הלסת של המטופל. הסד הוא דמוי פרסת סיליקון המיועדת לג'ל ההלבנה. ההתאמה האישית מאפשרת לסד להיות צמוד לכל השיניים. המטופל ממלא את הסד בג'ל ומרכיב אותו למשך 15-45 דקות.
לפרטים נוספים, פנו למרפאתנו

הלבנת שיניים ביתית החלה ב-1988. ההלבנה בתנאים ביתיים היא הלבנה עם שימוש בסד הלבנה פרטי. המטופל לא צריך לבוא לרופא שיניים, התהליך כולו מתקיים בביתו של המטופל. הרופא רק יוצר סד הלבנה פרטי, כלומר, המטופל מסוגל להלבין שיניים בכל מצב – הוא יכול לעבוד, לישון או לצפות בטלוויזיה.
ההלבנה שיניים הביתית עובדת בצורה הטובה ביותר על כתמים חומים ואפורים

 

 

הלבנת שיניים בבית,שיניים לבנות,  הלבנת שיניים ביתית

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה