גשרי חרסינה

גשרי חרסינה

.גשרי שיניים מוסיפים לשן מלאכותית שמשמשת כתחליף לשן או לכמה שיניים שחסרות על סמך שורת שיניים קרובות.  החלק של השן החסרה (“פונטיק”) לבין שני כתרים מבוסס על שיניים שותפות הממלאות תפקיד של השן החסרה במקום, ויוצא גשר היוצר שחזור שלם של שורת השיניים.

ניצול גשרי חרסינה

בסיס גשרי השיניים מיוצר מכל סוגי המתכות.במתכת משתמשים בכל מיני סגסוגות אצילות (זהב, פלטינה,כסף) וסגסוגות רגילות. בדרך כלל ממליצים על גשרי שיניים כאשר יש חוסר בשן או מספר שיניים  המשפיעות על המראה החיצוני ,חיוך, וצורת        הפנים שלכם.השן החסרה אף יכולה להשפיע על נשך ולשנות מיקום של שיניים השותפות ושל שורת שיניים. היא יכולה גם להיות סיבה לתזוזה וקידום של שיניים נגדיות.

סוגים של גשרי שיניים

גשרי שיניים מסורתיים  –  הסוג של הגשר הרחב בשימוש שנאחז על השיניים המושחזות.  שמים את הגשר  רק במקרה שהשיניים השותפות בריאות. סוג אחר של גשר שיניים הוא גשר כצועני – משתמשים בו בדרך כלל בפגמי הקץ. בייצור גשר כזה לחלק מעמסה נכון.

מדידת גשרי חרסינה

אחרי הרדמה קלה, רופא שיניים משחיז שיניים שותפות. צורת ההשחזה צריכה לתת מספיק מקום לכתרים כדי שהמבנה העתידי ישתלב היטב לשורת השיניים שלך. בשימוש בהעתק פרטי של המקרה שלך מייצרים במעבדה גשר שיניים חדש. בשלב הזה יש לכסות את השיניים בגשר זמני אשר יהווה תחליף מבחינת יעילות ואסתטיקה. בשלב הבא הרופא השיניים יבדוק אם המבנה החדש מתאים לך לגמרי. אם אתה ורופא השיניים יחייבו את העבודה אז הגשר יתקן על בטון קבוע.

שמירה על הגשר

גשר שיניים יכול לשרת 10-15 שנה במידה ואתה שומר על היגיינה נכונה בפה. חשוב לדאוג לגשר כמו שדואגים לשיניים טבעיות: צחצוח יומיומי, ניקוי יסודי של השן המלאכותית יגן עליך מדלקת חניכיים ומריח פה. רוב רופאי שיניים מקסימום שכדגשרי חרסינה
.גשרי שיניים מוסיפים לשן מלאכותית שמשמשת כתחליף לשן או לכמה שיניים שחסרות על סמך שורת שיניים קרובות.  חלק של השן החסרה (“פונטיק”) לבין שני כתרים מבוסס על שיניים שותפות הממלאות תפקיד של השן החסרה במקום ויוצא גשר היוצר שחזור שלם של שורת שיניים.